Ask-Pinari
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DOSTLUGUN BULUSTUGU MEKAN

Anasayfaen son konular GaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Adana anketi Erdoğan'ı üzdü

YazarMesaj
KaPtaN_76
site sahibi
site sahibi
KaPtaN_76

Erkek
Lakap : deli-yurek

Adana anketi Erdoğan'ı üzdü Empty
MesajKonu: Adana anketi Erdoğan'ı üzdü   Adana anketi Erdoğan'ı üzdü EmptyPerş. Ara. 04, 2008 5:07 pm

AKP'den istifa eden Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak'a dün yapılan temayül yoklamasından "güvenoyu" çıktığı öne sürüldü. Bu sonucun Durak'ı başkan olarak istemediği iddia edilen Başbakan Erdoğan'ı üzdüğü öne sürüldü.

Durak'ın yakın çevresi, 285 oyun kullanıldığı yoklamada, Büyükşehir Belediye Başkanı'nın başarılı olup olmadığına ilişkin soruya 165 olumlu oy kullanıldığını iddia etti. Durak da bu sonucun ardından yakın çevresine, "Şu anda dinlemedeyim" dedi ve AKP'ye geri dönüşün kapısını açık bıraktı.

Durak, yine yakın çevresine, "Ben temayül yoklamasına, yani halkın seçtiği bir belediye başkanının başarılı olup olmadığının 300 parti delegesine sorulmasına itiraz ederek istifa ettim. Ancak daha sonra sayın başbakan, 'halka da soracaktık' dedi. Bunu daha önce söylemiş olsaydı bu kararımı gözden geçirirdim" dediği de öğrenildi
http://www.burasi-ask-mekani.tr.gg

Adana anketi Erdoğan'ı üzdü
1 sayfadaki 1 sayfası